Kurumsal

40 Yıl

Başöz Enerji 1975 yılında kurularak enerji sektörüne hizmet vermeye başlamıştır. 

Başöz Enerji'nin kurucusu olan Ayhan Başöz, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Bölümü mezunudur ve Başöz Enerji öncesinde etüd proje mühendisliği, proje müdürlüğü ve fabrika müdürlükleri yapmıştır. 1975 yılında Ankara - Ostim'de sektöre yeni bir soluk getiren Başöz Enerji, 1983 yılından itibaren sıcak daldırma galvanizleme konusunda da müşterilerine hizmet vermektedir.

Başöz Enerji, 1992 yılında Endüstri Mühendisi (ODTÜ) Nail Başöz'ün de dahil olmasıyla sermaye artırımına giderek anonim şirket olarak yeniden yapılanmıştır. Ağırlıklı olarak enerji iletim hatları, trafo şalt sahalarının imalatlarının yanı sıra gsm, radyo-link ve televizyon verici antenleri, kafes ve poligon direkleri ile diğer çeşitli çelik konstrüksiyon ürünlerinin tasarımı ve üretimi konusunda deneyimli yönetici ve mühendis kadrosu, uzman ekipleri ile sektörün taleplerini müşteri memnuniyetini en ön planda tutarak karşılamakta ve hızla büyümeye devam etmektedir.

Başöz Enerji, 1997 yılında ISO 9002 Kalite Güvence Belgesi'ni bünyesine uyarlamış ve Türk Standartları Enstitüsü'nden belgesini almaya hak kazanmıştır. Şu anda Başöz Enerji TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemleri, TS 18001:2008 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi  ve DIN EN ISO 3834-2 Metalik Malzemelerin Ergitme Kaynağı Kalite Şartları - Kapsamlı Kalite Şartları sertifikalarına de sahiptir.

2004 yılında Başkent OSB dahilinde inşaatına başlanan yeni yerleşkenin 2006 yılında tamamlanması ve üretime geçilmesiyle beraber, aynı yıl ilk uluslararası gönderisini yapmıştır ve şu anda 60'tan fazla ülkede projeleri bulunmaktadır.

Başöz Enerji'de, müşteri memnuniyeti ve kalite daima ön planda tutulmaktadır. Müşteriye taahhüt edilen terminlere uyum da Başöz Enerji'nin başlıca prensipleri arasındadır. Başöz Enerji "verilen söz yerine getirilir" prensibini benimsemiştir.

Başöz Enerji iş kalitesinin yanı sıra çalışan kalitesine de önem vermekte ve bunlarla da yetinmeyip çevre yerleşim bölgelerinden yaptığı istihdamlarla yerel iş gücüne de destek olmaktadır.

Başöz Enerji, 40 yıllık geçmişine 60'tan fazla ülkede yüzlerce proje sığdırmıştır ve yeni projelerine de ilk günkü tutkusu ve bağlılığıyla devam etmektedir. Ampegon, ABB, Alstom, Andritz ve Siemens'i de içeren müşteri portföyü güçlü adımlarla büyümeye devam etmektedir.


Başöz Enerji Zaman Tüneli